Test topowych słuchawek nausznych

Odpowiednie słuchawki to klucz do udanych wystąpień DJ. Co więcej słuchawki są jednym z najbardziej zindywidualizowanych elementów naszego ekwipunku. Każdy DJ ma swoje ulubione słuchawki, bez których nie rusza się z domu. Słuchawki są także najważniejszym elementem, który łączy DJ z osobami bawiącymi się na parkiecie, muzyką, która tam leci, a jednocześnie czy jest to to samo co DJ puszcza z płyty. Właśnie od słuchawek w dużej mierze zależy jakość wykonywane mixu.

Regały metalowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Bardzo ważne jest by słuchawki odpowiednio izolowały. Nie mogą one dopuszczać do naszego ucha dźwięków z zewnątrz, ani też wpuszczać dużej ilości dźwięku na zewnątrz. Istotna jest także jakość wykonany słuchawek. Głównie dlatego, że słuchawki są bardzo często zakładane i zdejmowane z głowy. Dlatego duża wytrzymałość i odpowiednio dobrane materiały przez producenta to podstawa.

Podczas wyboru słuchawek nie należy się kierować wielkością słuchawek czy wielkością czasz. Dlatego, że ich moc nie idzie w parze z wielkością. Wiele małych modeli ma znacznie lepszy dźwięk i większą moc. Każdy model słuchawki różni się dźwiękiem, brzmieniem oraz selektywnością każdego pasma. To połączenie daje indywidualny dźwięk odpowiednim modelom.

To co nie ma wpływu na jakość dźwięku to wygląd zewnętrzny oraz kolor słuchawek. Także dodatkowe element, takie jak wymienne gąbki i kable, czy też długość kabla to kwestia indywidualna. Poniżej opisane zostanie kilka najlepszych modeli słuchawek dla DJ.

  • Ultrasone DJ1 Pro – Wykonanie tych słuchawek jest bardzo dobre, chociaż sprawia wrażenie trochę tandetnych. Niestety nie trzymają się bardzo dobrze na głowie i podczas skakania mogą spaść z głowy. Producent zamontował w nich system S-Logic. System ten daje nam możliwość usłyszenia dźwięku bardzo przestrzennie. Daje więc wrażenie, że np. krany w utworze klarnet znajduje dokładnie za nami, a z kolei gitara jest przed nami. Jakość dźwięku jest dokonała. Jedynie słuchawki te nie mają mocno zaznaczonej linii basowej.
  • Shure SRH 750 DJ – charakteryzuje je unikatowy wygląd i mocowania czasz, które przypominają felgi sportowego samochodu. Ten model słuchawek jest bardzo wytrzymały. Chociaż same gąbeczki nie są zbyt wygodne, to na pewno wiele mogą wytrzymać. Słuchawki te charakteryzują się ciepłym i głębokim brzmieniem. Jedyny problem mają one z dolnym pasmem, które momentami się ze sobą zlewa. Jednak pozostałe pasma są bardzo wyraźne i szczegółowe.
  • Sennheiser HD 25-1 II – są one wyjątkowo lekkie i małe, w porównaniu z innymi modelami. Pomimo drobnego wyglądu są bardzo wytrzymałe. Całe słuchawki są ruchome i można je dopasować idealnie do swojej głowy. Tym samym nie spadną tak łatwo. Słuchawki te posiadają bardzo głośny oraz dynamiczny i selektywny dźwięk. Melodie, które z nich słyszymy są bardzo czyste. Można usłyszeć właściwie wszystkie dźwięki, nawet te lekkie, bardzo głęboko ukryte.
  • Technics RP – DH 1200 – z pośród porównywanych modeli są one wyjątkowo ciężkie i masywne. Z wyglądu są najbardziej designerskie. Po nałożeniu ich na głowę można zauważyć, że trzymają się one idealnie głowy i dają bardzo przyjemny dźwięk. Słuchawki charakteryzują się także dobrym trzymaniem bocznym. Wydobywany z nich dźwięk jest głośny, selektywny i bardzo dynamiczny. Słuchawki te stawiają na środkowe pasmo, z kolei basy oraz górne pasmo są lekko wycofane w tył.